690 BİN ASKERİ BULUNAN TSK ,PKK YI NEDEN BİTİREMİYOR ?

Yayınlandı: 02 Ağustos 2011 / Siyaset & Politika, TSK - YAŞ - GENELKURMAY
Etiketler:, , , ,

Düşünebiliyormusunuz halihazırda 690.00 askeri bulunan Türk ordusu dağlara mevzilenmiş 10-15 bin tane çapulcuyu bitiremiyor. Bunun nedenlerini araştırmak lazım. Başlayalım ;

Öncelikle işin 1. kilit noktası Komutanlardır !
Güneydoğuda görev yapan komutanlar. Bu komutanların sicili bozuk ,bir çoğu türk kökenli bile deil ermeni kökenli ve rum kökenli birsürü komutan var. Bunlar Güneydoğuda terörler mücadele adı altına 6-7 milyar para alıyorlar.Terörü bitirmek istemiyorlar .bundan yararlanıyorlar İstedikleri önünde istemedekleri arkalarında ,Çünkü terör tamamen biterse onların artık yüksek maaş almasını gerektiren bi neden kalmıyor. He bu iş sadece o komutanlaramı bağlı tabiî ki hayır. İşin dibi genelkurmay a bağlanıyor. Birçok vatan haini pislik general tsk nın kilit yerlerinde görev yapıyor.

Benim 2 tane arkadaşım yakın zamanda askerden geldiler. Biri tuncelide diğeri Hakkari de askerlik yaptı. Bunlardan biri anlatıyor abi diyor teröristle aramızda var 30-40 metre. Ateş edeceğiz hemen telsizle anons geliyor geri çekilin operasyon yapmayın . Tezkereden 20 gün önce dağda sıcak çatışma kurduk .Anons geliyor operasyonu kesin die. Bu nedir ? Ben diyorumki olum nie dinliyosun ateş et gitsin. Diyorki abi komutana itaatsizlikte hapis cezası yersin .yani durum vahim.

2. bir neden ise. Acemi askerlerin bölgedeki dağlara salınması .O bölgeye özel harekat timlerinden başka asker asla ve asla gönderilmemeli. Bordo bereliler var tsk nın göz bebeği .Neden görevlendirilmiyor. Siz hiç duydunuzmu bordo bereliler 50 terörist öldürdü die ? . 13 şehit verdiğimiz saldırıdaki askerlerin birçoğu 5-6 aylık askermiş. Yazık deilmi vatan evlatlarına .20 yaşındaki çocuğu 20 yıldır dağda olanların karşısına çıkarırsan 20 yerinden vurulur. 20 günde unutulur.

Aselsan yılın 365 günü tsk ya mermi ,otomatik silah ,techizat üretio. Ayrıca o kadar kobra helikopterlerimiz var neden aktif olarak kullanılmıo. Bakın dikkat edin normal bi zamanda hiç duyamazsınız tsk operasyon yaptı 60-70 terörist öldürdü die. Sadece şehit verdiğimiz zaman bi iki tane kobrayı dağlara salıp boş dağlarlı bombalatıolar. Sonra göz boyayıp olayı kapatıyolar.

Asker dağa terörist aramaya çıkarken heronlarla birlikte kobralar neden eşlik etmiyo savaş uçakları neden 365 gün o dağları yerle bir etmiyo. Silah sanayimiz o askere o silahları bombaları süs içinmi veriyor. TSK şuanda bütceden en çok pay alan 2. Kurum. Ama gel görki ortadaki başarı 0. 30 yıl oldu 30 yıl. O kadar sürede bu pkk belasını çökertmemiz gerekirken iyice büyüttük başımıza iyice bela ettik.eğer tsk adam gibi işini yapsaydı yılanın kafasını küçükken çoktaaaaan ezmiştik

Düşünün gençler Teftişe 90 asker çıkıyor. bizden 13 kişi şehit olurken onlardan 6-7 kişi ölüyor. Hiç akıl alıyomu bunu ? .Telsiz konuşmalarında pkk lı yönetici diyorki ‘’Heronları indirin adamlarımız(teröristlerimiz) ölüyor ‘’ Ayrıca dün bi video izledim. Heronlar saldırı anını saniye saniye çekiyor ve bu görüntüleri anında Genelkurmay a aktarıyor. Normalde 15 dk yetişmesi gereken kobra helikopterleri 1 saate gitmiyor. Yani TSK saldırıyı biliyor ama müdahale etmiyor. Bunlar böyle bi vatan haini işte. Sonrada cenazelerde anaların feryatları yürekleri dağlıyor.

Yapılması gereken nedir ? :

-O bölgedeki tüm komutanları batıya alacaksın

-Yüzyılın en büyük asker sevkiyatını o bölgeye yapacaksın.

-Batıdaki Şerefli komutanları o bölgeye sevk edeceksin. Komutanların yanına o bölgeyi avucunun içi gibi bilen korucuları yerleştireceksin .

-Dağlara Sadece profesyonel özel harekat timlerini salacaksın.

-Günlerce haftalarca aylarca uçakla bombalayacaksın .Gerekirse füzelerle dinamitle dağları havaya uçuracaksınki içerdeki tüneller çöksün.(Teröristler tünellerde mevzileniyor çünkü)

-Askerlere Çelik Yelek ve En son model otomatik silah vereceksin.

-Saldırılar kobralarla eş zamanlı yapılacak.

-Askerleri operasyona tek göndermeyeceksin helikopter destekli olacak.

-Ayrıca Terörle mücadele ayağına komutanlara 7 şer milyar maaş dağıtmayacaksın.

Ben yazdım sende CESARETİN varsa paylaş herkes görsün gerçekleri.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s